MySnack, Toitumisnõustamine

Toitumisnõustaja soovitab : 5 asja mida peaksid teadma ülekaalust ja diabeedist ning kuidas neist hoiduda!

Maailma terviseorganisatsiooni andmetel on 422 miljonil täiskasvanul diagnoositud teise tüübi diabeet, iga-aastaselt sureb 1,6 miljonit inimest diabeedist põhjustatud tagajärgede tulemusel, 1 kolmest täiskasvanust on ülekaaluline ja iga kümnes on rasvunud. 2 tüübi diabeet ning rasvumine kahjustavad väga tõsiselt süda, veresooni, silmasid, neerusid ja närve. 2. tüüpi diabeedi puhul on kehas liiga palju insuliini aga on tekkinud insuliiniresistentsus, mis tähendab seda, et rakud ei suuda insuliini kasutada.

Tegemist on elustiilist tuleneva haigusega, kus toitumise ja liikumise harjumused on paigast ära! Üldjuhul tarbitakse valesid toitusid ja valedes kogustes. Sama oluline kui söömisharjumuste järgmine on ka igapäevane füüsiline aktiivsus.

Selleks, et mitte rasvuda ja hoiduda 2 tüübi diabeedist:

  • Alusta igat päeva hommikusöögiga! Ära jäta seda vahele! Ideaalne hommikusöök on näiteks paras ports täistera putru, mille kõrvale võiks võtta värskeid marju! Sama hea on näiteks üks täisteraleib mõnusa salatilehe, kurgi ja juustuga! Ära jäta hommikusööki vahele, see annab kehale esimese signaali, et midagi ei ole paigas ning keha hakkab sellele millegi arvelt lahendusi leidma! Energijat elutegevusteks on vaja aga seda ei ole toiduga saadud.
  • Päeva kohustuslikud osad peale hommikusööki on lõuna – ja õhtusöök! Suures osas peaksid need koosnema aed ja köögiviljadest! Need tagavad hea seedimise ja varustavad Sind vitamiinide ja mineraalidega, millel on muuhulgas oluline roll meie seedesüsteemile ja ainevahetusele. Loomulikult sobib sinna juurde kvaliteetne lihatükk, samuti kartul või täistera pasta või riis!
  • Ära unusta toidukordade vahel vahepalasid! Õigete vahepalade söömine on ideaalne viis hoida oma seedesüsteem toonuses! Vahepalade tarbimisega hoiad ära ülesöömise põhitoidukordadel. Vali värske puu-või köögivili või peotäis pähkleid! Alati olgu kotis üks pakite MySnack krõpsusid! See on maitsev, krõmpsuv nauding, mis annab Sulle piisaval hulgal vitamiine ning soodustab seedimist!
  •  Liigu! Liikumine on IN! Liikumine on parim viis hoidmaks ainevahetust toonuses! Lisaks sellele, et igasugune kehaline aktiivsus põletab kaloreid, aitab liikumine, sealhulgas ka täiesti tavaline kõndimine imenduda kaltsiumil, mis on hädavajalik luude ja hammaste tervise juures! Kõnni iga päev vähemalt 45 minutit! Mine lihtsalt sõbraga jalutama või trenni!
  •  Ära keela endale oma lemmiktoitusid! See tekitab stressi, stress on üks peamiseks rasvumise põhjuseks. Meil igaühel on igapäevaeluga toimetulekul stressi piisavalt, ära tekita endale liigseid stressiallikaid! Kui igapäevane söömine ja liikumine on paigas, ei pea Sa endale keelama aeg ajalt oma lemmik maiustusi! Kuid see olgu pigem preemiaks!

Tekst : toitumisnõustaja Kädi-Liis Sepp