MySnack

Uuring: rahul ollakse toitumise ja unega, kuid mure on energiataseme ja vaimse heaolu pärast

Uuring: rahul ollakse toitumise ja unega, kuid mure on energiataseme ja vaimse heaolu pärast

MySnack viis hiljuti Eesti inimeste seas läbi terviseuuringu, milles osales kokku 440 inimest. Uuringust selgus, et kõige vähem ollakse rahul oma energiataseme, toitainete tundmise ja emotsionaalse ning vaimse heaoluga. Kõige rohkem ollakse rahul üleüldise tervisega, tasakaalustatud toitumise ja piisava unega.

Uuring

Uuringule vastajatest 92% olid naised ja 8% olid mehed. Keskmine osaleja vanus oli 37. Kõige enam ehk 65% vastajatest huvitas tööinimeste, kontoritöötajate ja vahetustega töötajate terviseteemad. Võrdselt umbes 37% said hääli koolilaste ja noorte ning väikeste lastega perede fookusgrupid.

Rahulolu erinevate aspektide lõikes

50% vastanutest leidis, et nad on oma tasakaalustatud toitumisega pigem rahul. Toitainete tundmises tunnevad end tugevalt 39% küsitletutest, seevastu 33% ei ole jälle pigem sellega rahul. Oma regulaarse liikumisega on pigem rahul 44% ja väga rahul 18% vastanutest. 46% vastanutest arvas, et nende uni on piisav, ent samas 27% pigem ei maga piisavalt ning ligi 10% ei ole oma unega üldse rahul. Seedimisega on pigem rahul 42% ja väga rahul 11% vastanutest. 28% ei ole pigem oma seedimisega rahul.

Uuring
Uuring

Üleüldise tervisega on pigem rahul pooled ehk 50% vastanutest ning 36% leiavad, et nad võivad oma energiatasemega samuti rahul olla. Seevastu 40% vastanutest pigem ei ole oma energiatasemega rahul. Emotsionaalse ja vaimse heaoluga on pigem rahul 40%, pigem ei ole rahul 32% ja üldse pole rahul 8% küsitlusel osalenutest.

Kõige populaarsem mure seondus energiataseme, une ja väsimusega

Paljud inimesed kurdavad, et on liigselt väsinud, isegi kui on saanud piisavalt und. Teised inimesed aga võitlevad pideva unetuse ja probleemidega öö jooksul. Lisaks ollakse mures nii enda kui ka kogu pere energiataseme osas ja soovitakse parandada vaimset heaolu, vähendada stressi ning pinget. Pea kolmandik MySnack terviseuuringus osalejatest võitleb kas uneprobleemide või energiapuudusega. Paljudele põhjustavad ka vaimse tervise mured peavalusid ning taheti vastust küsimustele: kuidas mõjutab meie vaimne tervis füüsilist tervist, kuidas mõelda vähem toidule ja söömisele ning kuidas vaimset tervist hoida pikaajaliselt?

Kaalulangetamine oli samuti üks populaarsemaid soove, kuid seda sooviti teha tervislikul moel. Kahjuks on aga segadus e-ainete, vitamiinide, toidutalumatuste ja -allergiate, samuti päevaste süsivesikute, rasvade jne koguste osas. Populaarsed olid ka teemad nagu toidu puhtus, lisaainete kasutamine, mürkide sisaldus puu- ja juurviljades ning seedimine ja bakterid. Välja toodi ka erinevate liigeste valud, probleemid kehaosade või organitega, sageli südamega. Inimesed otsivad lahendust kontoritööga tekkivatele probleemidele, nagu kaela- ja seljavalud.

Vastanud tahaksid lisaks teada rohkem laste tervise ja toitumise kohta – kust saab vajalikke toitaineid, kuidas vältida noorte ülekaalulisusest ning mida teha, kui lasteaialapsed on pidevalt haiged. Samuti soovitakse rohkem teada toitumisest raseduse ajal, et säilitada hea tervis ning piisav energiatase.

Hea uudis! Te saate kõigile neile küsimustele vastuse, kui jälgite MySnacki kodulehte või Facebooki lehte, sest õige pea on meil plaanis koos Tre Raadioga uuringutulemuste baasil põnev tervisesaade.