Podcast

Väikesed sammud, et suurendada igapäevast liikumist

Treilkond-vaikeste-sammudega-liikuma

Vähene liikumine kahjustab nii meie vaimset kui ka füüsilist tervist ning võib suurendada ärevust ja depressioonitunnet. Isegi, kui tahaksime olla füüsiliselt aktiivsemad, tunneme sageli puudust motivatsioonist ega oska endale tekitada püsiva liikumise harjumust. Millised võiksid olla need väikesed sammud, millega suurendada igapäevast liikumist?

Uues Tre Raadio saates Terviseminutid Ellytiga, räägib toitumisnõustaja ja MySnack tervislike vahepalade looja Ellyt Talv, et esmalt võiks endale selgeks mõelda, miks peame end pidevas liikumises hoidma.

[ux_menu divider=”solid”] [ux_menu_link text=”Kuula saadet” icon=”icon-angle-right” link=”https://mysnack.ee/wp-content/uploads/2023/03/terviseminutid-Ellytiga1-.mp3″ target=”_blank”] [/ux_menu]

„Liikumine hoiab lihased toonuses, suurendab kopsumahtu, annab jõudu, energiat ning tugevdab immuumsust. Keegi ei sunni sportlaseks hakkama, vaid liikumisele tuleb läheneda positiivselt ning mõelda sellest kui millestki väga lihtsast! Näiteks eelista liftile treppe, kutsu sõbranna kohvikus istumise asemel jalutama ning kasuta nutiseadme liikumisrakendust, mis annab teada, kui oled liiga pikaks ühele kohale jäänud.”

Liikudes kasvab isu. Mida rohkem liikuda, seda enam keha ja vaim seda tahavad, boonusena väheneb stress ning vallandub õnnehormoone nagu dopamiin ja serotoniin! Kuidas alustada regulaarse liikumisega, millele tähelepanu pöörata, et mh endale ülepingutamisega mitte karuteenet teha, rääkis Ellyt lähemalt Tre Raadio 8. märtsi saates.

Kuula saadet ning jäta oma kommentaar ja küsimused teemade kohta MySnack Instagrami SIIN

 

Ellyt Talv on lõpetanud toitumisnõustaja ja funktsionaalse toitumisnõustaja õppe Annely Soots tervisekoolis, korraldanud toitumisteemalisi seminare nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning loonud maitsvate ja tervislike snäkkide brändi MySnack.

Kuula Tre Raadiot igal kolmapäeval kell 9:30 ja liitu ka MySnack uudiskirjaga, et olla kursis kõigi põnevate ja vajalike tervisevaldkonna teemadega.