Podcast

Rasvapõletajad või tervislik eluviis püsivaks kehakaalu langetamiseks

Ellyt-raadiosaade-blogisse_ylekaalrasvapoletajad-1
Väga suur osa inimesi ei ole rahul oma kehakaaluga ja soovivad seda enamasti kiirel moel langetada, kasutades erinevadi toidulisandeid, nn rasvapõletajaid. Täpsemalt, mida erinevad kiiret kaalulangetust lubavad toidulisandid sisaldavad, milliseid terviseriske võivad kaasa tuua ning kuidas vastukaaluks siis saavutada tervislik ja püsiv kehakaal, kuula Tre Raadio tervisesaatest “Terviseminutitest Ellytiga”.

39% maailma täiskasvanutest on ülekaalulised või rasvunud. Erinevad uuringud näitavad, et Eestis on ülekaalulised pea pool elanikkonnast. Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel sureb igal aastal ca 4 milj. inimest ülekaalulisuse või rasvumise tõttu. MySnack terviseuuringule vastajatest on 33%  on mures oma kehakaalu pärast ning 50% ei ole rahul enda tasakaalustatud toitumisega.

Praeguseks on teada, et nõ kalduvust ülekaalule kui sellist ei ole olemas, (va haruldaste geneetiliste haiguste puhul, mis võivad põhjustada rasvumist). Hea uudis on see, et enamus inimesi saab õige toitumis- ja aktiivsusrežiimi järgides kaalust alla võtta.

Paraku võib eluviisi ja toitumise muutmine paljudele raske olla, mistõttu tundub lihtsam viis kaalu langetamiseks kasutada erinevaid toidulisandeid, näiteks nn rasvapõletajaid. Siinkohal on aga oluline teada, toidulisandite tööstus ei ole nii kontrollitud kui on toidutööstus! 2015.aastal tuvastas FDA* üle 20 erineva rasvapõletaja, milles leidus tevisele ohtlikke koostisosi.

Kuula täpsemalt saatest ning jäta oma kommentaarid ja küsimused teema kohta MySnacki Instagrami.
Loe lisa www.mysnack.ee kodulehelt ning liitu ka uudiskirjaga, et olla kursis kõigi põnevate ja vajalike tervisevaldkonna teemadega.

 

 

Ellyt Talv on lõpetanud toitumisnõustaja ja funktsionaalse toitumisnõustaja õppe Annely Soots tervisekoolis, korraldanud toitumisteemalisi seminare nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning loonud maitsvate ja tervislike snäkkide brändi MySnack.

*Food and Drug administration – toidu- ja ravimiamet, kes on ohutuse tagamise kaudu vastutav rahva tervise kaitsmise eest.