MySnack, Podcast, Toitumisnõustamine

“Imedieetidega” kaalust alla – valgurikas toitumine

Ellyt-raadiosaade-blogisse

Mitmed tänapäeval levinud kaalulangetusdieedid põhinevad süsivesikute hulga vähendamisel ning valkude ja ka rasvade hulga suurendamisel (nt Atkinsi dieet, South Beach dieet, Zone dieet, paleotoitumine). Menüüst soovitatakse välja jätta või märkimisväärselt piirata teraviljatoitude, samuti süsivesikuterikaste puu-, köögi ja kaunviljade tarbimist. Niisuguste dieetide järgimine viib tõesti kaalu langemiseni ning sealjuures liigse kehakaaluga seotud terviseprobleemide vähenemiseni.

Eelnimetatud dieetide puhul jääb valkude osakaal 20-40% vahele. Valgurikka dieedi tervislikkuse muudab küsitavaks aga tõsiasi, et riiklikud või regionaalsed teaduslikel uurimustel põhinevad toitumissoovitused sellist toitumisviisi ei toeta.
Miks see nii on, kuula täpsemalt podcastist.

Uues Tre Raadio saates Terviseminutid Ellytiga, räägib toitumisnõustaja ja MySnack tervislike vahepalade looja Ellyt Talv, et esmalt võiks endale selgeks mõelda, miks peame end pidevas liikumises hoidma.

VAATA ja KUULA saadet, jäta oma kommentaar ja küsimused teemade kohta MySnack Instagrami SIIN

 

 

Ellyt Talv on lõpetanud toitumisnõustaja ja funktsionaalse toitumisnõustaja õppe Annely Soots tervisekoolis, korraldanud toitumisteemalisi seminare nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning loonud maitsvate ja tervislike snäkkide brändi MySnack.

Kuula Tre Raadiot igal kolmapäeval kell 9:30 ja liitu ka MySnack uudiskirjaga, et olla kursis kõigi põnevate ja vajalike tervisevaldkonna teemadega.