MySnack, Podcast, Toitumisnõustamine

Miks kimbutavad seedimisraskused isegi tervislikult toituvaid inimesi?

Ellyt-raadiosaade-blogisse_seedimine

MySnack terviseuuringus, kus osales 440 inimest, selgus, et pea 40% täiskasvanutest kannatab seedetrakti funktsionaalse häire all. Isegi kui üritatakse tasakaalustatult ja tervislikult toituda, kimbutavad seedimishäired inimesi endiselt.
On väga populaarne küsimus, kuidas parandada seedimist ja mis võiks olla järgmine samm, kui mitte miski ei tundu aitavat?

♥ Kuula kindlasti saadet, sest selle käigus avaldame ühe teemakohase küsimuse, millele kõigil kuulajatel on lihtne vastus leida ning loosiõnne korral veel lihtsam tervislik ja maitsev auhind võita!

80% meie immuunsüsteemist asub soolestikus. Kui seedimine ei toimi normaalselt, tekivad organismis põletikulised protsessid, mis saavad enamjaolt alguse toitumisest. Väga oluline on, et menüü ei sisaldaks liigselt rafineeritud ja töödeldud toite ning küllastunud rasvhappeid. Samuti peab toit andma piisavalt vedelikku.
Ellyt Talv soovitab esmalt fikseerida seedimisraskuste probleem. Kas piinavad gaasid, kõhukinnisus, kõhulahtisus, kõrvetised, iiveldamine või ajab oksendama? Kindlasti ei tohi jääda oma murega üksi, vaid igasuguse seedimismure korral tuleb leida abi.

Ellyt räägib seedeprobleemidest, nende äratundmisest ning leevendamisest lähemalt Tre Raadio tervisesaates “Terviseminutid Ellytiga”.

Kuula saadet ning jäta oma kommentaarid ja küsimused teemade kohta MySnacki Instagrami. Loe lisa www.mysnack.ee kodulehelt ning liitu ka uudiskirjaga, et olla kursis kõigi põnevate ja vajalike tervisevaldkonna teemadega.

 

 

Ellyt Talv on lõpetanud toitumisnõustaja ja funktsionaalse toitumisnõustaja õppe Annely Soots tervisekoolis, korraldanud toitumisteemalisi seminare nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning loonud maitsvate ja tervislike snäkkide brändi MySnack.