MySnack, Podcast

Unehäirete vältimiseks kasuta voodit ainult magamise ja seksi jaoks

Ellyt-raadiosaade-blogisse_29.03.23

MySnack poolt 2023a. läbi viidud terviseuuringus, kus osales 440 inimest, vastas kolmandik vastanutest, et kannatavad mõne unega seotud probleemi allMillised unega seotud küsimused tekitavad Eesti inimestele enim muret, milliseid negatiivseid tagajärgi ebapiisav uni kehas tekitab ning mis on lahendus, kuula sellekohasest saatest.

♥ Kuula saadet, mille käigus avaldame ühe teemakohase küsimuse, millele leiad vastuse just käesolevast saatest ning loosiõnne korral on võimalus võita tervislik ja maitsev auhind!

Ebapiisav ja halb unekvaliteet põhjustab energiapuudust, väsimust, unetust, katkendlikku und, järske meeleolu muutuseid. Küsimuse puhul “Palun hinda enda rahulolu oma teadmisi ja harjumusi energiataseme osas” hindas uuringule vastanutest 39,6% “pigem ei ole rahul”. Vastukaaluks vähese une korral keha ei taastu ja põhjustab muuhulgas enneaegset vananemist! Meestel väheneb lisaks halbadele toitumisharjumustele, kahjulikule elustiilile ja keskkonnakemikaalidele halb unekvaliteet sperma hulga vähenemise.
Nimekirja, kuidas halb une kevaliteet mõjutab inimese tervist, võib jätkata pikalt. Seevastu aitab piisav ja kvaliteetne (sügav) uni näiteks paljude pingetega paremini toime tulla, vähendada stressi ning toetada immuunsust. 
Mis võiks aga tõsta une kvaliteeti ning vähendada unehäireid, kuula Tre Raadio podcastist “Terviseminutid Ellytiga”.

Kuula saadet ning jäta oma kommentaarid ja küsimused teemade kohta MySnacki Instagrami. Loe lisa www.mysnack.ee kodulehelt ning liitu ka uudiskirjaga, et olla kursis kõigi põnevate ja vajalike tervisevaldkonna teemadega

 

 

Ellyt Talv on lõpetanud toitumisnõustaja ja funktsionaalse toitumisnõustaja õppe Annely Soots tervisekoolis, korraldanud toitumisteemalisi seminare nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning loonud maitsvate ja tervislike snäkkide brändi MySnack.