MySnack

Vaarikad, maasikad läbi? Avasta toitaineterikkad snäkid!

Värsked maasikad, vaarikad ja mustikad on nüüd selleks aastaks küll korjatud aga läbi ei ole veel midagi! Vitamiine saad ka meie külmutatud marjadest või miks mitte hoopis eksootilistest naturaalsetest puuviljadest… Vaata mis meil veel põnevat pakkuda on ja millega me peamiselt tegeleme.

Suvi oli meie jaoks teguderohke ning põnev aeg, sest läbi värskete marjade jõudis päike ka teie lauale. Suured tänud kõigile marjafännidele – meie sõprade arv Facebooki MySnack OTT (Otse-Tootjalt-Tarbijale) grupis on tänaseks kasvanud üle 1300.

Teeme põgusa tagasivaate, mida põnevat me teieni suvel tõime ning mida saame teile nüüd pakkuda.

Maasika- ja vaarikaistandus – marjad otse põllult

Lõuna-Eestis Lillemäe talus asub meie maasika- ja vaarikaistandus, kust tõime pealinna värskeid marju. Lisaks sai meie käest tellida Pärnumaa aedmustikaid. Hiljem kui meie marjad selle aasta vähese saagi tõttu juba lõppemas olid, siis tõime värskeid vaarikaid ka meie naabrilt – Läti ainsast tunneliistandusest, kust jõudsid teieni sama päeva hommikul korjatud, puhtalt kasvatatud värsked marjad. Käisime ka ise seal koos vaarikapoisiga talutöid tegemas ja saagi tõime ikka loomulikult otse teile.

Alustasime hommikul kell 5.00, et veel sama päeva õhtuks toimetada teile marju. Hiljem suve lõpu poole me hommikuti kell 5 miskit korjata ei näinud. Alustasime vahel ka alles kell 8.

Seiklusi täis marjahooaeg

Sellest suvest jääb meile kõigile eredamalt meelde üks pöörane vaarika teisipäev – sel päeval ei läinud miski plaanipäraselt.

Alustasime istandustes varahommikul vaarikate ja mustikate korjega, et taaskord kellaajaliselt jõuda õigeks ajaks meie kohtumiskohta. Teel meie jaheveo kaubikuni läks keema aga vaarikaistanduse buss, mistõttu pidi meie buss sõitma paarsada kilomeetrit rohkem kui oli algselt plaanitud – marjad olid vaja ju kaubikule saada.

Samal ajal käis organiseerimise poole peal kõva nuputamine, kuidas teavitada tervet tellijate järjekorda marjade hilinemisest. Nii sai imeline Mailchimp selgeks õpitud pea 30 minutiga, et kõigile kiirelt infokiri teele panna! Muidugi aitas infot jagada ka meie grupp Facebooki MySnack OTT (Otse-Tootjalt-Tarbijale).

Kui jõudsime marjadega lõpuks Viimsisse, siis ei tahnud käivituda enam meie teine auto. Kiirelt aidati aku kaudu särts sisse saada ja saime edasi kimada. Nii me hilinesime pisut veel ka teise punkti, aga meil oli ikka nägu naerul ning klientidele, kellele uus kellaaeg ei sobinud, vedasime marjad koju kätte, seega kell 00.00 öösel olime kõik kenasti juba PEAAEGU kodus. 

Siinkohal teeme sügava kummarduse teile – olite väga mõistvad ning keegi ei jätnud oma marju vaid saime kõik kenasti üle antud ❤️

Ka vapper pojake teenis auga oma päevapalga välja! Mõnel päeval andsid lahked kliendid talle ka jootraha, mis on senini hoiupõrsas alles.

Marjafännid

Ääretult tore oli näha, kuidas igal marjapäeval külastasid meid juba tuttavad näod. Hooaja lõpus vaatasime, et huvitav kui palju hinnanguliselt suve jooksul maasikaid, vaarikaid ja mustikaid käidi koju hankimas.

Viimsisse oleme alati suure osa marjadest toonud kuna seal asub ka meie snäkkide ladu. Juba 4 a tagasi, kui põldudega alustasime, siis olid Viimsi maralised just esimesed, kes meile hoo sisse aitasid! AITÄH!

Sel aastal hankisid Viimsist kõige rohkem värskeid marju Eneli ja Riina. Päris hoogsalt käis ka Keilas naabrite ja sugulaste jaoks marju toomas Katrin. Otsustasime sel aastal TOP 3 tellijatele välja panna auhinna, milleks oli kotitäis snäkke ja 100% Chardonnay šokolaadi vahuvein. Te olete super ägedad!

Marjafännidest nr 1 – Eneli Viimsist

Snäkikultuuri edendajad 

Populaarsete marjade kõrvalt tegeleme me igapäevaselt aga hoopiski tervislike snäkkide turustamisega. Toetame noori ja harrastussportlasi. Käime erinevatel suurüritustel, mis lähevad kokku MySnack’i väärtuste ning vaadetega. 

Oluline, et tervislik amps oleks snäki näol kogu aeg olemas. Isegi kui lõuna jääb vahele, siis tähtis, et oleks mugav ja kiire lahendus toitainete kättesaamiseks ning organism tervisliku energiaga laetud.

Suvel panime oma tiimi proovile Estonian Cup rattamaratoni seitsmel etapil, kus andsime endast 110%, et nautida loodust, põnevat maastikku ja võistlusvaimu. MySnack tiimi liikmena läbis maratoni ka Epp Kärsin, kes tuli oma vanuseklassis enamus etappidel võitjaks!

Esimesed omad lapsed – hernesnäkid

Suve lõpus jõudsid kohale meie oma retsepti ja disainipakendiga hernekaunasnäkid.

Need on madala kalorsusega ja kerged krõbedad ampsud, mis on valmistatud ahjus mitte rasvaines. Ideaalsed taimse valgu allikad, kergesti seeditavad ja kiudaineterikkad.  Sisaldavad 50% vähem rasva (kui levinud kartulikrõpsud), ilma lisatud suhkruta ning gluteenivabad. Maitsevalikust leiad nii meresoola kui juustu omad.

Kauplustest leiad need krõpsude või tervislike snäkkide riiulist – Tallinna Kaubamajast, Veskimarketist ja suuremates Rimi kauplustest ning Apollo kinodest. Juba oktoobris 2021 vallutab hernekrõps ka Prismad ja Selverid.

Tänaseks on hernesnäkid meresoolaga leidnud tee ka Fitlap toitumiskavasse ja tervisliku toidu austajate lauale. Loe Fitlap’i blogipostitust hernesnäkkidest siit.

Tootjalt tarbijale

Sügisest hakkame taaskord käima otse tootjalt tarbijale (OTT) laatadel. Maitsevalikutest on meil kaasas magusad ja soolased snäkid, mis sobivad nii kiireteks vahepaladeks kui ka seltskondlikuks jagamiseks. Magusatest näiteks on paljude lemmikud ja toitaineterikkad Vietnamist toodud puuviljad. Muide olen ise ka selles Vietnami ja ka Tais asuvas külmkuivatustehases töötanud! Puuviljad on kasvatatud puhtalt ja talunikud teinud väga head tööd. Suurema valiku leiad siit.

Esmaspäeviti leiate meid Peetri turult vahelikus kell 17-19, kuhu tuleme kohale oma MySnack lavkaga. Saladuskatte all võime öelda, et haarame kaasa ka suvel Lõuna-Eesti põldudelt korjatud ning külmutatud maasikad ja vaarikad – magusad Sonata ning Glen Ample. Anna meile eelnevalt märku (tel. 58 55 44 10), kui soovid tulla talvevarusid täiendama või lihtsalt kokteilile jää asemel magusaid marju lisada – teame eelnevalt sobiva koguse kaasa võtta. Samuti saab külmutatud maasikaid ja vaarikaid ette tellida meie e-poest.

Meie põllud ja korjajad teevad teile sügava kummarduse ja lubavad, et juba uuel aastal jõuavad värsked marjad taaskord teieni! Oleme oma päikesepatareid laadinud, et koos teiega astuda vastu värve täis sügisele.